دوره های نظام مهندسی

تقویم آموزشی

سوالات نظام مهندسی

سوالات کارشناس دادگستری

آزمون کارشناس رسمی

آزمون کارشناسی دادگستری

دانلود مباحث دفتر مقررات ملی

کانال های مرکز آموزش دژآران

قبولی در آزمون نظام مهندسی(2)

در ادامه سلسله مقالات ، روش مطالعه صحیح برخی منابع آزمون نظام مهندسی را توضیح می دهیم . این روش منحصر بفرد نیست و شما می توانید با هر روش ابداعی دیگری که ارتباط بهتری برقرار می کنید، خود را برای آزمون آماده کنید . این مقاله اختصاص دارد به روش مطالعه کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان  که در تمام رشته ها بجز عمران محاسبات و طراحی معماری از آن سوال طرح می شود ....روش مطالعه کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال 74

 

در ابتدا خاطر نشان می سازد که این کتاب در سال 90 ویرایش شده است لذا شما باید آخرین ویرایش این کتاب را در اختیار داشته باشید و با خود سر جلسه آزمون ببرید. سعی کنید اصل کتاب را تهیه نمایید ولی اگر بنابر دلایلی موفق به خرید کتاب نشدید و خواستید از نسخه پی دی اف آن پرینت بگیرید حواستان باشد که نسخه ویرایش 90 آن را پرینت بگیرید . باز هم  توصیه ما تهیه اصل کتاب است که  در کتابفروشی های معتبر یافت می شود .تعداد سوالاتی که از این کتاب طرح خواهد شد  حدود دو تا سوال است و ممکن است تا یک سوال کمتر یا بیشتر نیز طرح شود .

 

کتابی را که در دست دارید شامل سه بخش کلی است :

 

در بخش نخست قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را بیان می کند و در بخش دوم کتاب به آئین نامه های اجرایی آن می پردازد ودر بخش آخر نیزالحاقات و مصوبات جدید را اضافه نموده است .

 

داوطلبان ورود به حرفه سازمان نظام مهندسی می توانند از خواندن قوانین و مقررات مربوط به نظام کاردانی صرفنظر کنند . زیرا تابحال برای آزمون نظام مهندسی از موارد نظام کاردانی سوالی طرح نشده است ولی داوطلبان آزمون نظام کاردانی که همزمان با همین آزمون برگزار می شود نمی توانند از خواندن بخش قانون نظام مهندسی صرفنظر کنند و بهتر است کتاب را کامل بخوانند . .

 

اما بخش مهم این کتاب قسمت آخر و یا همان الحاقات آن است . قبل از اینکه شروع به خواندن کتاب کنید توصیه ما این است که ابتدا اصلاحات و الحاقیات و حذفیات کتاب را اعمال کنید .

 

 برای این منظور ابتدا باید تک تک مصوباتی که در قسمت آخر آمده را مطالعه و در بخش مربوطه داخل کتاب اصلاح نمایید . چه بسا سوالی که بدون اعمال این الحاقات پاسخش را با اطمینان از روی کتاب می زنید و پس از بیرون آمدن از جلسه متوجه می شوید که آن سوال الحاقیه داشته و شما آن را اعمال نکرده بودید . برای نمونه سوال اول آزمون رشته برق شهریور 91 دقیقا چنین موردی بوده است .

 

پس از اعمال الحاقیات و حذفیات و سایر مصوبات به داخل کتاب اکنون شما باید کتاب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را بدقت مطالعه کنید . خواندن این کتاب علاوه بر اینکه حداقل دو سوال در آزمون دارد شما را با سازمانی که قرار است در آن مشغول فعالیت شوید آشنا می سازد و قوانین و مقررات و حقوق و وظایف سازمان آتی خود را بهتر می شناسید . پس حتما این کتاب را یکبار هم شده با دقت بخوانید .

 

چگونه در آزمون نظام مهندسی قبول شویم ؟

 

برخی از داوطلبان در هنگام مطالعه عادت دارند زیر مطالب مهم خط بکشند ، برخی با ماژیک مارکر مطالب را متمایز می کنند و برخی هم روش دیگری دارند . هر روشی که راحت هستید را انتخاب کنید اما همواره  دو نکته را در نظر داشته باشید :

 

 اول اینکه این کتاب قانون است و  سطر به سطرش می تواند سوال باشد .

 

 دوم اینکه یادتان باشد شما در آزمون جزوه باز شرکت می کنید بنابراین نحوه مطالعه شما باید مختص این آزمون باشد و قرار نیست کل قانون نظام مهندسی را حفظ کنید چه اگر حفظ هم باشید بهتر است برای اطمینان خاطر، سر جلسه یکبار دیگرتوسط کتاب از پاسخ خود مطمئن شوید . بنابراین هر روشی که برای مطالعه اتخاذ می کنید باید مبتنی بر جستجوی ساده و سریع سر جلسه باشد و این مسئله را میتوانید با کلاس های آمادگی آزمون نظام مهندسی پوشش دهید.

 

تعدادی از دوستان روش لیبل گذاری را می پسندند . یعنی لیبل هایی را در ابتدای هر بخش یا موضوع بنام همان موضوع نصب می کنند تا موقع نیاز توسط همان لیبل خیلی سریع به موضوع مورد سوال برسند . برخی از دوستان از روش خلاصه نویسی استفاده می کنند که البته در مورد مباحثی مثل قانون نظام مهندسی روش خوبی نیست زیرا قانون را که نمیشود خلاصه کرد !

 

برخی از دوستان یک فهرست اول کتاب اضافه می کنند و آدرس سرفصلها و زیر بحث هایی که در فهرست بندی کتاب نیامده خودشان از نو فهرست بندی می کنند تا در یافتن پاسخ سریعتر بتوانند عمل کنند .

 

چنانچه تا کنون در این وبسایت عضو نشده اید، در صورت تمایل عضو شده تا این مجموعه شما را در رسیدن به هدفتان یاری نماید.آزمون نظام مهندسی نظام مهندسی قبولی در آزمون نظام مهندسی دوره آمادگی آزمون نظام مهندسی نظام مهندسی برق دوره آزمون نظام مهندسی برق دوره آزمون نظام مهندسی آمادگی ازمون نظم مهندسی پیروزی در آزمون نظام مهندسی آزمون نظام مهندسی برق
ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 25 اسفند ماه، 1392 توسط m_azmoode  پرینت

مرتبط باموضوع :

 قابل توجه شرکت کنندگان آزمون نظام مهندسی خرداد 93  [ يكشنبه، 18 خرداد ماه، 1393 ] 2384 مشاهده
 اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 97  [ يكشنبه، 14 مرداد ماه، 1397 ] 511 مشاهده
 اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی آبان 93  [ شنبه، 4 بهمن ماه، 1393 ] 1494 مشاهده
 کارت آزمون نظام مهندسی شهریور 95  [ دوشنبه، 8 شهريور ماه، 1395 ] 1932 مشاهده
 منابع آزمون نظام مهندسی خرداد ماه 93  [ چهارشنبه، 21 اسفند ماه، 1392 ] 2392 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب